תחילתו של בית הדפוס

By ספטמבר 7, 2016מאמרים
תחילתו של בית הדפוס
Rate this post

אחת מציוני הדרך בעולם הדפוס היא מהפכת הדפוס אשר בוצעה על ידי יוהאן גוטנברג במאה ה15. במסגרת מהפכת הדפוס הפך עולמם של בתי דפוס לעולם פשוט קל וזול יותר. בעבר עבדו בתי הדפוס באמצעות לוחות הדפסה חד פעמים אשר היו עשויים מעץ או אבן ועליהן נחצבו או גולפו הדימויים המודפסים, בגמר ההדפסה לא היה ניתן לעשות שימוש חוזר בהדפסה, בית הדפוס לא היה יכול לשנות את התבליט, למחוק או לתקן. אין ספק שעם השנים בתי דפוס התפתחו והיום ניתן לבצע עבודות שלא היה ניתן לעשות בעבר. מהפכת הדפוס הפכה את עבודתו של בית דפוס לקלה יעילה וזולה יותר.

הרעיון של יוהאן היה להפריד כל אות לתבליט בודד וברגע ההדפסה להשתמש בכל תבליט בנפרד, הספר הראשון שיוצר בשיטה זו היה התנ"ך. מהפכת הדפוס הוזילה את עלויות החומרים בהם השתמשו בבית הדפוס, חסכה בכוח אדם וסייעה להפצתה של המילה הכתובה בכלל האוכלוסייה.

הדפסה על חולצה לטיול שנתי 2016  חולצה אדומה לטיול שנתי כיתה ט

הדפסות בבתי הדפוס נחלקות לכמה סוגים

ישנן ההדפסות השמורות לתחום האמנות כגון הדפסה על עץ והדפסה על אבן וישנן ההדפסות השמורות לבתי הדפוס. דפוס משי הינו סוג דפוס המשמש בתי דפוס רבים לצרכי הדפסה על חומרים שונים. בדפוס המשי מועברת הדמות המצוירת על גבי רשת העשויה סיבים, אל המשטח עליו אנו מעוניינים להדפיס.

כיום בבית הדפוס משתמשים בשיטת דפוס המשי לצורך הדפסה על מוצרים סופגים כגון קרטון ובד. ישנן שיטות הדפסה נוספות אשר היו קיימות בעבר בבתי הדפוס והיום כמעט שנעלמו כגון: פלקסוגרפיה, דפוס השקע, דפוס צילינדר ועוד.

בשיטת האופסט, שיטת דפוס בה מועתק הדימוי המקורי אל לוח העשוי מנייר או אלומיניום והמצופה בחומר מיוחד ואשר לאחר מכן עובר תהליך פיתוח הדומה לתהליך הצילום. השתמשו בבית דפוס לצורך הדפסה של כמויות עותקים גדולות כגון הדפסת: כמות גדולה שלח חולצות לבית הספר ולגן, לצוות העובדים או לעובדי המסעדה.

בשיטת ההדפסה הדיגיטלית, שיטה בה עובר הדימוי אותו אנו מעוניינים להדפיס הישר מן המחשב אל מכונת הדפוס משתמשים לעבודות דפוס שונות כגון הדפסה על בד מוצרי קרמיקה ועוד. בבית הדפוס פרינטי לי משתמשים בשיטת הדפוס החדשנית ביותר והמתאימה למוצר אותו אתם מבקשים. אנו בית דפוס המתמחה בהדפסה על חולצות ובהדפסות על גבי מוצרי טקסטיל.

התקשר עכשיו
מפת הגעה