קפוצ'ון עם רוכסן

By ספטמבר 6, 2016מאמרים
קפוצ'ון עם רוכסן
Rate this post

קפוצ'ון עם רוכסן לובשים מכמה סיבות, חלק קטן מהן קשור לתנאי מזג האוויר. חלק מהקפוצ'ונים בעלי רוכסן על מנת להתחבר למעיל חורף או גשם.

חלק מקפוצ'ונים רוכסן הם נפרדים מהמעיל וחלקם נמצאים במעין כיס אחורי ממנו אפשר לשלוף את קפוצ'ון עם רוכסן בקלות ובמהירות. קפוצ'ון היה לחלק בלתי נפרד מהלבוש של הנזירים הפרנסיקסקניים אשר על שמם נקרא פריט לבוש זה- הקפוצ'ינים.

כובעי קפוצ'ון

כובעי קפוצ'ון עם רוכסן שעל ראשם היו מציינים את שיוכם לזרם זה. כמו כן זו היתה הדרך שלהם להיסגר בפני העולם החיצון ולהתעמק בתפילה פרטית ללא הפרעה. הקפוצ'ינים מהמסדר עדיין פעילים בחלקם למרות שעם השנים מסדר זה הלך ופחת בעיקר בעקבות המעבר הקיצוני מקתוליות לפרוטסטנטיות בשנת 1543.

מקרה קיצוני נוסף של לבישת קפוצ'ונים הוא המקרה של הקבוצה הגזענית האלימה הקו-קלוס-קלאן אשר חבריה היו לובשים קפוצ'ונים לבנים עם חריצים לעיניים על מנת שלא יזהו אותם. במידה מסויימת נהוג לחשוב על אנשים אשר שמים על ראשם קפוצ'ון כאנשים בעלי נטייה אנטי חברתית אשר רוצים להתחבא בעולמם או מסתתרים ממשהו. בתרבות היומיומית ובייצוג בני נוער לובשי קפוצ'ון ישנה רמיזה להשתייכות לתופעות שוליים כמו שימוש בסמים או פעילות אלימה.

יחד עם זאת הפכה תופעת הקפצ'ון לתופעה תרבותית שיש בה גם צדדים חיוביים אשר מזכירים לממסד את הכוח הפוטנציאלי של היחיד להביע את דעתו מתוך אותה האלמוניות המיוצגת באמצעות כובע הקפוצ'ון. זהו המסר ההיפ הופי החדש בעל רבדים סמויים וגלויים כאחד.

את סוויט שירטים בעלי הקפוצ'ון ניתן למצוא בקלות בכל חנות בגדים שמכבדת את עצמה, בעיקר בבגדי אופנת צעירים. עלות סוויטשירט כזה יכול לנוע בין 60 שקלים ל-200 תלוי בסוג החברה המייצרת או החנות המוכרת. איכות הבד הינו מדד אחד מיני רבים. הקפוצ'ון אמנם אינו מייקר בדרך כלל את הבגד אך מקנה לו את האפיון המייחד שאותו ציינו קודם. רק אצלנו בפרינטילי הדפסה על חולצות מדפיסים וגם על קפוצ'ונים.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים להשאיר לנו פרטים בטופס צור קשר

או להתקשר ישירות לטל' במספר 03-9021711

התקשר עכשיו
מפת הגעה