מה זה דפוס משי ולמי כדאי להשתמש בדפוס זה

By ספטמבר 6, 2016מאמרים
מה זה דפוס משי ולמי כדאי להשתמש בדפוס זה
Rate this post

דפוס משי היא שיטת דפוס עתיקה שהומצאה בסין העתיקה של המאה העשירית. בסוף המאה ה-18 "יובאה" השיטה מאסיה לאירופה ואמריקה על ידי אמנים וסוחרים שהתעניינו באפשרות ליצור עותקים מרובים של טקסט וגרפיקה בקלות יחסית. שיטת דפוס משי מבוססת על שימוש ברשת צפופה מאוד של שתי וערב, כשכל משבצת ברשת מייצגת פיקסל בשפת המחשבים המודרנית. בעת העתיקה יוצרה הרשת על ידי מתיחת חוטי משי בתוך מסגרת עץ, ומכאן שמה של שיטת דפוס משי, שכיום גם נקראת דפוס רשת. יצירת הדימוי הנדרש להדפסה מתבצעת על ידי שינויים בצפיפות הרשת באזורים שונים בהתאם לדימוי שיש להדפיס. צפיפות החורים ברשת קובעת האם דיו יוכל לעבור דרך החורים, אם לאו, ובכך מאפשרת ליצור דימויים שונים על פי בחירה.

 

עיצוב דפוס משי על חולצה  הדפסה על גופיה צהובה ממשי   הכנה לפני הדפסה על חולצות

דפוס משי – רשת צפופה היוצרת חורים, כשכל חור מדמה פיקסל

שיטה איכותית אך עתירת זמן ועלותעל מנת להדפיס באמצעות דפוס משי מניחים את מצע הדפוס שיכול להיות נייר, מתכת, פלסטיק, בד או כל חומר אחר, ושופכים את הדיו על גבי הרשת. בשלב זה הדיו נותר על הרשת ולא עובר אל מצע הדפוס, מכיוון שהדיו אינו יכול לעבור דרך חורי הרשת ללא לחץ. בשלב שני מעבירים מגב מיוחד על גבי הרשת על מנת ללחוץ את הדיו למעבר בין חורי הרשת ואל מצע הדפוס. הדיו עובר כאמור רק דרך חורי הרשת שתוכננו לאפשר לו מעבר, ובכך הדימוי שנוצר על ידי צפיפות החורים, מועבר אל מצע הדפוס. במידה ורוצים לעשות שימוש במספר צבעים, יש להניח רשתות נוספות כמספר הצבעים בהם נעשה שימוש, כשעבור כל צבע ישנה צפיפות רשת שונה הקובעת את הדימוי שיוטבע על מצע הדפוס, עד לקבלת דבר הדפוס המוגמר.

 

שיטה איכותית אך עתירת זמן ועלות

שיטת דפוס זו נחשבת לשיטה איכותית מאוד, ומאפשרת הדפסה על סוגים חריגים של מצעי דפוס כמו בד, מתכת ופלסטיק, בין שהם ישרים ובין שהם בעלי צורה תלת מימדית כלשהי, ועל כן מאפשרים הדפסה על כל מצע דפוס, תוך הענקת עמידות גבוהה מאוד לדפוס המיועד לעמוד בתנאים קשים, כמו הצבה בחוץ, בגשם, בחום וכדומה. הדפסה של מדבקות בגלילים מתבצעת על ידי מכונות המבצעות את כל שלבי הדפוס בצורה אוטומטית, אך בגלל שמדובר בתהליך הכולל מספר שלבים, כשכל שלב כולל מספר פעולות, נחשבת השיטה לעתירת זמן, ובהתאם לכך גם עתירת עלות.

 

מציאת האיזון הנכון בין עלות ותועלת בשיטות דפוס חלופיות

הטכנולוגיה המודרנית מאפשרת שימוש ברשתות חדשניות עשויות פוליאסטר ופלדה, ואשר מיוצרות על ידי מכונות ומאפשרות להגעה לרמת רזולוציה גבוהה מאוד, מה שמבטיח רמת איכות הדפסה גבוהה למדי. יחד עם זאת, עם כניסת הדפוס הדיגיטלי, ישנן יותר ויותר אפליקציות שמוצאות בדפוס הדיגיטלי כפתרון מיטבי באיזון שבין עלות ותועלת, בעוד אפליקציות אחרות מחוייבות להמשיך ולעשות שימוש בדפוס המשי, בגלל מאפייני האיכות והעמידות הייחודיים לו.

 

שירות מהיר ומקצועי מובטח, פרינטי לי מבצעים הדפסה על חולצות במבחר סוגים כבר כמה עשורים וישמחו לעמוד לשרותכם ולהעניק לכם את מוצריהם האיכותיים

לפרטים נוספים אתם מוזמנים להשאיר לנו פרטים בטופס צור קשר

או להתקשר ישירות לטל' במספר 03-9021711

צרו איתנו קשר
התקשר עכשיו
מפת הגעה